O kosmetiku bysme se měli starat, hlavně o tu, která je kolem očí. Jednou za čas si koupím i kosmetiku z druhé ruky. Většinou paletky na oči, tvářenky a dva makeupy. Určitě bych si nikdy nekoupila lesk na rty nebo korektor, který má aplikátor, který se strká do lahvičky. A jak se tedy o kosmetiku starám já?
- hlídám si datum spotřeby
- pokud tam není, lepím si na kosmetiku barevné štítky s datem, kdy jsem poprvé otevřela nebo začala používat
- pokud kosmetika změnila barvu, zapáchá, změnila se konzistence, případně aplikace není příjemná, svědí po ní pokožka – okamžitě VYHODIT!!!
- řasenky měním většinou po 4 měsících, maximálně 5, pak bez kompromisů letí do koše. Pokud mám klasický kartáček, jednou za čas ho otřu do papírového kapesníku, u umělých kartáčků mě to moc nejde, kousky kapesníků zůstanou na kartáčku.
- pudrové produkty postřídám dezinfekcí. Hlavně ty, co jsem koupila z druhé ruky. Ale rozhodla jsem se, že si budu pravidelně dezinfikovat i svou kosmetiku.
A to je to, co bych vám chtěla dnes ukázat. Kdysi mi poradila moje kamarádka, která pracuje v lékárně jako laborantka, dezinfekci na hračky. Znáte to, děti všechno strkají do pusy a nějaká ta dezinfekce je třeba. Doporučila mi Desident Cavi Cide, což je přípravek na dezinfekci / dekontaminaci pro dentální a zdravotnické prostředky. A řekla jsem si, že když je to vhodné pro dentální hygienu, proč bych to nemohla použít na oční stíny.
V návodu je napsáno, že se má nastříkat na předmět, nechat 30 vteřin působit a pak utřít suchou utěrkou. Tak jsem to dělala s hračkami. Pokud dezinfikuju oční stíny, nastříkám dezinfekci na paletku a nechám ji 24 hod otevřenou vyvětrat.
Koupila jsem si novou láhev dezinfekce a začnu si postupně dezinfikovat i své další pudrové produkty – paletky, tvářenky, pudry, bronzery… Ještě se mi nestalo, že by dezinfekce změnila nějak charakter produktu. Že by se změnila pigmentace stínů, pudr nešel nabrat štětcem. Takže směle do toho 😉
Co vy? Dezinfikujete si svoji kosmetiku? Kupujete kosmetiku z druhé ruky?