Recept mám z Recepty a toto je moje lehce upravená verze.
5 dl ovesných vloček 4 dl hladké mouky nebo špaldové 2 dl moučkového cukru 2 lžičky jedlé sody 1 ks čokolády (velikonoční zajíci, čokoláda, která není úplně dobrá, ale na sušenky se hodí…) 1-2 ks jablka 200 g másla
Suché suroviny smícháme. Přidáme nastrouhané jablko a povolené máslo a vypracujeme těsto.
Na plech s pečícím papírem děláme kuličky a pečeme dozlatova na 160st asi 12min (podle velikosti sušenek).
Ještě jednou děkuju za recept ze stránek Recepty 🙂
2x cottage 100g řeckého jogurtu bez tuku 30g kukuřičný škrob nebo 1x prášek vanilkový puding 2 vejce 30 ml javorového nebo čekankového sirupu 1/2 lžičky skořice
Poleva: 3 lžíce kokosového cukru nebo klasického krystalu 1 lžíce vody 1-2 lžičky skořice 1 lžíce javorového nebo čekankového sirupu
Postup:
Nejprve rozmixuj cottage s jogurtem do hladkého krému. Směs přelij do mísy a přidej dvě vejce, škrob, sirup a skořici. Vše dobře promíchej, aby vzniklo hladké těsto. Dortovou formu vylož pečicím papírem a nalij do ní těsto. Polevu připrav tak, že smícháš cukr, vodu, skořici a sirup. Polevu rovnoměrně pokapej na těsto ve formě. Pomocí špejle polevu lehce rozetři do požadovaného vzoru.
Peč v předehřáté troubě na 180 °C asi 45 minut. Po upečení nech dezert zcela vychladnout.
Toto bude ten nejhloupější a nejjednodušší recept, co znám a co tu mám 😀
Míchám si svoje musli, které ráno snídám s jogurtem. Kupované mi moc nechutná, buď je nijaké a nebo moc sladké (ty pečené). Ale protože si nedokážu zapamatovat poměr surovin a co všechno tam patří, zde je můj „recept“ na musli:
Dnes pro vás mám recept na dýňovou hořčici. My jako každý rok máme od rodičů velkou zásobu dýní Hokaido. Už delší dobu mám uložený tento recept – odkaz.
Dělala jsem z necelého kila a další suroviny dala poměrem. Udělala jsem ji spíš sladší, třeba bude chutnat i dětem.
Co jsem teda nevěděla, že budu mít docela problém koupit hořčičné semínko. U nás v Brně ani v Albertu ani v Bille neměli a jinam jsem se nedostala. Musela jsem zavolat babičce, aby mi ho u nich na dědině koupila 😀
Povedlo se 🙂 Bála jsem se, aby hořčice moc nesmrděla octem, protože mě ujela ruka 😀 ale všechno dobře dopadlo. Je výborná. Sladší, jde z ní cítit i hokaido a i hořčice. Tento týden budu dělat druhou dvojitou várku.
Co vy? Zkoušeli jste dýňovou hořčici? Máte osvědčený recept na něco z dýně?
V každém druhém článku píšu o tom, že miluju meruňky. Jejich chuť a vůni, jako marmeládu, zavařené, vypálené, džus…. snad jediné, co nemusím, je meruňkový jogurt 😀 A teď nastalo to krásné období, kdy dozrávají.
Dostala jsem trochu meruněk a udělala z nich marmeládu. Klasiku, podle receptu na Gelfixu, žádné vymýšlení 😉
Na 1 kg meruněk 0,5 kg cukru. Povařit, trochu rozmixovat, přidat Gelfix a cukr, zase povařit a je to hotovo. Naleju do sklenek, zavíčkuju, otočím dnem vzhůru, nechám 24 hod a udělám palačinky 😀
Co vy? Máte taky tak rádi meruňky? Děláte marmeládu?
Tento recept už bohužel nevím, odkud ho mám, ale mám ho už dlouho opsaný ve svém sešitě s recepty a tak ho vložím i sem. Lentilkové muffiny dělám docela často, protože naše děti dostávají na Mikuláše i Velikonoce spoustu čokoládových figurek a já jim je nechci dávat jen tak, aby snědly čokoládové vajíčko na posezení, radši jim ke snídani nebo ke svačině upeču muffiny. Takže pokud vám ještě zbyly nějaké čokoládové vajíčka nebo zajíčci, zkuste tento recept:
Těsto: 3 vejce 80 g másla 2 zralé banány lžička skořice 50 g cukru 2 lžíce medu 200 g špaldové mouky 2 lžičky kypřícího prášku mléko dle potřeby lentilky / čokoládové figurky
Máslo utřeme s cukrem. Přidáme vejce, med (stačí i jedna lžíce, nebo pokud nechcete, aby to bylo hodně sladké, nemusíte dávat vůbec, v banánech a čokoládě je taky dost cukru) a rozmačkané banány.
Přisypeme mouku smíchanou se skořicí a kypřícím práškem a nakonec lentilky nebo kousky čokoládové figurky (já jsem dala nakonec jenom to vajíčko, na slepici příjde řada příště).
Těsto nalejeme do formiček a pečeme na 180 st asi 30 minut.
Co vy? Taky vaše děti dostávají spoustu sladkostí na Velikonoce?
Dali jsme se dětma do výroby medových sušenek. Recept mám odsud.
Těsto: 250 g špaldové mouky 1 lžička prášku do pečiva 80 g másla 1 vejce 60 g medu 60 g moučkového cukru
Mouku smícháme s kypřicím práškem.
Máslo vyšleháme s medem, cukrem a vejcem.
Vypracujeme těsto a necháme ho uležet v lednici.
Poté ho vyválíme na 0,5mm plát a vykrajujeme různé motivy. Pečeme v předem vyhřáté troubě na 180 stupňů asi 5 minut.
Výroba samozřejmě děti bavila a výsledné sušenky jim moc chutnaly. Přece si je dělaly samy 😉 Na mě byly málo sladké, ale já jsem mlsná huba, pro děti akorát.
Co vy? Pečete s dětma? Máte osvědčený recept na sušenky pro děti?
Vejce ušleháme s cukrem do pěny, přidáme olej a mouku s práškem do pečiva a kakao. Těsto vylejeme na plech s pečícím papírem a vyhladíme. Pečeme na 180° C na 10 min.
Tady jsem už viděla, že to dobře nedopadne. Těsto, i když bylo našlehané, špatně se roztíralo a výsledek byl docela nerovnoměrný 🙁
Krém: 100 g změklého másla 250 g měkkého tvarohu 180 g zakysané smetany 6 lžic cukru moučka 2 lžíce vanilkového cukru
Máslo ušleháme s cukry, přidáme tvaroh a smetanu a znovu šleháme. Rozetřeme jej na vychládlý korpus a dáme do ledničky.
A tu jsem udělala velkou chybu. Ingrediencí na krém jsem dala jenom půlku, protože se mě zdálo, že toho bude moc. A pak chybělo 🙁
Rodina mléčný řez pochválila, moc jim chutnal, ale příště ho udělám znovu a líp. Nevzdám se!
Pro mě jedno pozitivum, které z tohoto pečení vzešlo, je – vyfoukla jsem na blížící se Velikonoce vajíčka na malování 😉
Co vy? Pečete podle receptů z internetu? Taky se Vám někdy něco nepodaří? Vyfukujete si vajíčka na Velikonoce?
Tapiokový puding jsem si před lety poprvé koupila ve zdravé výživě. Ujížděla jsem si na něm docela dlouho, když jsem pak v regále u nás ve Sklizenu objevila tapiokové perly. A má závislost na pudingu pokračovala dál. Vařila jsem ho doma každý týden, vylepšovala ho až se mi zajedl. Minulý týden jsem v šuplíku v kuchyni objevila tapiokové perly a rozhodla se ho zase uvařit.
Budete potřebovat:
100 g tapiokových perel 300 ml vody 400 ml kokosového mléka sladidlo – med, cukr, jakýkoli sirup (agáve, kokos, datle,rýžový…) něco na dochucení – čokoláda, ovoce, sušené ovoce…
Perly propereme ve vodě a naložíme je do 300 ml vody na noc do ledničky. Ráno perly i s vodou dáme do hrnce, přidáme kokosové mléko a v mém případě javorový sirup. Přivedeme k varu a vaříme asi 5 min, dokud všechny kuličky nezprůhlední.
Nalejeme do misek, necháme zchládnout a dochutíme. Nastrouhanou čokoládou, sušeným ovocem, zavařeninou… dle chuti 😉