Leden, začátek nového roku a já pěkně začínám. Článek o beautyboxu až 30.1. ? Teď by se hodil smajlík, co se plácá do čela…
PHILIP KINGSLEY Root Boosting Spray 60ml
Sprej pro objem jemných a splihlých vlasů. Dodává zdravý lesk, obsahuje UV filtr a chrání. Pokud nebude vlasy zbytečně mastit, tak budu ráda.
WELEDA Skin Food 10ml
Tuto mastičku dobře znám. Je to tuhá universální pasta, kterou používám na suchá místa na těle – lokty, ruce nebo paty. Voní bylinkově po měsíčku a heřmánku. Obsahuje oleje a včelí vosk. Mám ráda i light verzi.
THISWORKS Stress Check Mood Manager 10ml
Sprej jako manažer stresu 😀 Voní po Ylang-ylang, neroli a pačuli jako aromaterapie při stresu, obnovuje pocit klidu a uklidňuje mysl. Jestli je to pravda, tak toho budu potřebovat hektolitry 😀
SO ECO Jade Stone Gua Sha
Už jeden kamínek doma mám. Z beautyboxu ze srpna (článek zde). Musím se přiznat, že jsem to zatím zkoušela párkrát, nenašla jsem ještě ten správný grif. Musím se polepšit.
NAILS INC Get Hard 14ml
Podkladový lak na nehty pro zpevnění. Obsahuje biotin a retinol (už i v laku na nehty?). Podkladové laky na nehty používám, tak jsem zvědavá.
DR. LIPP Lips Cheeks & Eyelids 8ml
Tento balzám na rty už mám potřetí, tentokrát s bezem. Lze využít na rty, nebo na tváře nebo oční víčka. Já ho používám jako klasický balzám na rty.
Co vy? Máte rádi multilíčidla? Věříte na aromaterapii?
Zkušenost: – odstín Zodiac – tekuté oční stíny se třpytkama – krásná hnědá barva, ale třpytky jsou na mě moc velké – aplikace přímo na primer na oči – během dne se stíny scvrknou 🙁 – aplikace na stíny – třpytky drží líp, během dne lehce opadávají – chce to trochu cviku, jinak máte obličej jako diskokoule – třpytky úplně všude – super malé balení, už ho mám skoro vypotřebované
Cena plného balení: na LF ho nemají, na oficiálním eshopu stojí 9,50 EUR
Koupila bych si znovu? Byla bych raději za menší velikost třpytek nebo jen lehce shimmer. Líbí se mě malé balení stínů.
Zkušenost: – odstín Mayfair Lane – v první vrstvě nekryje, ale rychle zasychá – v druhé vrstvě kryje líp, ale pořád to není stoprocentní – světlounký růžový odstín – výdrž klasika, nic převratného, ale ani se druhý den neloupe
Cena plného balení: na LF stojí 15ml balení 185,- (jak který odstín)
Koupila bych si znovu? Laky od Nail INC. mám ráda. Klidně bych si pořídila další kousek.
Zkušenost: – rtěnka v odstínu 225 Rosewine – červeno cihlový odstín – na mě je ta barva teda moc, ale když si ji jen tak rozťupu po rtech, aby nebyla tak výrazná – krémová hydratační – na nošení je příjemná – nevysušuje rty
Cena plného balení: na Notinu je mají v akci za 99,-
Koupila bych si znovu? Pokud bych sehnala nějakou střízlivější barvu, určitě si ji koupím znovu. Já jsem spokojená 🙂
Zkušenost: – hnědo cihlová rtěnka v odstínu Sand Storm – matná – tento odstín mě vůbec nesluší, většinou si to jen tak jemně prstem poťupu po rtech a přejedu leskem – když jí dám víc, rty vysušuje a obtiskává se
Cena plného balení: na Notinu stojí rtěnka asi 60,-
Koupila bych si znovu? Matné rtěnky nejsou pro mě, ani odstín se mi nelíbil.
Zkušenost: – krásná rozjasňující tvářenka – odstín Matchmaker – šťavnatá korálová – musí se s ní opatrně, není sice přehnaně pigmentovaná, ale je to lesk jako blesk – výdrž má dobrou
Cena plného balení: na oficiálním eshopu stojí 4g balení 22 liber
Koupila bych si znovu? Miluju tvářenky, takže ano, koupila.
Zkušenost: – tužka na obočí – odstín 103 Ash Brown – na fotce jde sice vidět, že špatně kreslí a dělá šmouhy, ale na obočí je super – odstín je taky v pohodě – má být voděodolná, ale to jsem nezkoušela
Cena plného balení: na Notinu ji mají za 540,-
Koupila bych si znovu? Docela drahá tužka, mám sice i levnější, ale možná bych si ji znovu koupila.
Zkušenost: – rozjasňující tužka – rozjasňovače vůbec nepoužívám a když už, tak jako oční stíny – je to krásný, lehce narůžovělý odstín Pearl – na celém víčku se mi bohužel slévá – ale jako rozjasnění do koutků se dá
Cena plného balení: na LF stojí 220,-
Koupila bych si znovu? Protože tato tužka mi vydrží věčnost, než ji spotřebuju, další není třeba.
Zkušenost: – zvětšovací lesk na rty – sice má lehce narůžovělou barvu, ale na rtech je průhledný – voní po mentolu – a mentolově i štipká – rty trochu naplumpuje, udělá je opticky větší a šťavňatější
Cena plného balení: nikde jsem ho už nenašla, takže nic
Koupila bych si znovu? Na trhu je spoustu takovýchto lesků, skvělý je třeba od Catrice
Co vy? Jak jste na tom s rtěnkami – lesklé nebo matné? Používáte rozjasňovač?
Poslední nákup svíček v roce 2023. Jako milovnice mátových vůní jsem musela mít od Country Candle Peppermint & Cocoa – teplá čokoláda s mátou. Apricot Mimosa jako doplnění zásoby (článek zde). Jednoknotky od Goose Creek jako vánoční dárek pro švagrové – Candy Cottage a Loves To Cuddle.
Kringle Candle vosky (Winter Woods a Pomegranate Punch) a čajovka Crinkle Cookies. Pěnové mýdlo od BBW je pro kolegyni jako dárek 🙂
TEMU
Nechala jsem se zlákat masivní reklamou na čínský eshop Temu. Po objednání jsem se viděla videa s ne moc pozitivními recenzemi o eshopu Temu 🙁 Toto je tedy můj první a poslední nákup.
Čelenky – jsou to šílená umělotina 🙁 Bojím se, že se mi v nich bude potit hlava.
Masky na spaní s tvarovaným nosem a hadry na nádobí. Ani tady jsem neměla dobrou ruku. Podle fotek jsem si myslela, že objednávám stejné, jako na Aliexpressu (článek zde), ale je to úplně jiný materiál.
Čelenky vyšly asi na 18,- jedna, tak aspoň něco se povedlo. Trojúhelníkové pudřenky stály taky pakatel.
Potřebuju zredukovat a doplnit štětce. Tyto sady vyšly asi na 150,-
DM
Četla jsem dobré recenze na šampony z řady Balea Professional. Zkusím modrý čistící a růžový s keratinem. Dále jsem pořídila můj neoblíbenější odličovač od Garnier, pěnu na holení Sweet Almond. Mátovou vodu pro kamarádku, silikonové košíčky na muffiny a od Ebelin uchošťoury a odličovací tampony (ty jsou nej).
Co vy? Zkoušeli jste objednávat z Temu? Jaký je váš oblíbený šampon?
Zkušenost: – rozjasňující a hydratační krém – pleť je po něm opravdu rozjasněná, ale nejsou v něm žádné třpytky, na fotce to jde vidět – na mou mastnou pleť je to moc, většinou jsem to zakryla matující bází pod makeup 😀 – ale jinak je příjemný a rozumí si s makeupem
Cena plného balení: na Notinu mají 50ml balení za 785,-
Koupila bych si znovu? Já s mou mastnou pletí opravdu nepotřebuju rozjasnění 😀 Takže tento krém není pro mě, ale jsem ráda, že jsem si ho vyzkoušela.
Zkušenost: – průhledný čistící šampon – obsahuje minerály z Mrtvého moře, bez sulfátů a Aloe vera – průhledné šampony jsou pro mě čistící a proto je používám při prvním mytí vlasů – příjemně voní – vlasy vyčistí, jsou po něm hebké na dotek
Cena plného balení: na Ahava stojí 400ml balení 620,-
Koupila bych si znovu? To se mi nezdá moc za takové balení. Se šamponem jsem byla opravdu spokojená. Koupím si ho znovu.
Co vy? Používáte rozjasňující krémy? Jaké byly Vánoce?
Zlaté polštářky pod oči z beautyboxu (článek zde). Tento druh masek mám ráda. Dávám si je do ledničky, abych je měla vždy po ruce studené 😉 Používám je, když mám oteklé oči nebo se chystám na nějakou akci. Tyto byly příjemné, pěkně držely a nepadaly. Nechala jsem působit 15min. Oční okolí bylo vyživené. Klidně bych si je koupila znovu.
GLISS KUR Nutri-balance Repair
Šampon na vyživení, obnovu vlasů a na suchou pokožku hlavy. Byl perleťový – průhlednýma si umývám vlasy poprvé a perleťovýma podruhé. Byl nic moc. Vlasy umyl, nezatěžoval, ale taky ničím nevynikal.
DEAR KLAIRS Supple Preparation Facial Toner
Toner vyrovnávající pH pleti, hydratuje a uklidňuje. Používala jsem ho po čištění, nalila jsem si trochu do dlaní a vmačkala do pleti. Pak jsem na něj dala sérum. Byl příjemný, nelepil a bylinkově voněl. Kupovala jsem na Korejskákrása (článek zde). Byl to malý vzorek. S tonerem jsem byla spokojená. Až zase budu objednávat, koupím si ho.
Co vy? Máte rádi korejskou kosmetiku? Používáte masky pod oči?
Chvíli jsem přemýšlela, že už bych beautybox odhlásila, ale třeba prosincový mě nadchl. Samé super věcičky. Mrknem na ně:
REVOLUTION Super Strength Formula 30ml
Sérum s 0,5 % retinolu a šípkovým olejem. Je hydratační, protivráskové, vyhlazující a regenerační. Retinolové sérum už mi došlo, tak mám další.
STYLEDRY Prep & Prime Polishing Prime 50ml
Lehký víceúčelový stylingový krém. Posiluje vlasy, bojuje proti třepení a lámání, zvyšuje lesk a hebkost. Lze použít do vlhkých i suchých vlasů.
RODIAL VIT C Papaya Enzyme Scrub 20ml
Enzymatický peeling s vitamínem C pro rozjasnění a vyhlazení pleti. Díky enzymům z papáje, perlitu a jojobovým kuličkám bude pleť vyhlazená a zdravě vypadající.
RITUALS Nourishing Rich Body Oil 30ml
Tělový olej od Rituals z řady The Rituals of Ayurveda. Obsahuje indickou růži a sladký mandlový, moringový a kokosový olej. Bohatý tělový olej hydratuje a udržuje pokožku jemnou.
BRUSHWORKS Cloud Headband
Čelenka od Brushworks je obrovská 😀 Krásná vínově červená barva.
PIXI Brown Tamer 4,5ml
Fixační průhledný gel na obočí.
Co vy? Jaký máte oblíbený gel na obočí? Používáte retinol?
Oční maska z beautyboxu (článek zde). Maska byla příjemná, chladivá (měla jsem ji v ledničce). Oční okolí bylo krásně vypnuté, hydratované a rozjasněné. Co se mi nelíbilo, byl tvar kolem očí, radši mám polštářky jen pod oko.
Mám v ledničce pořád nějakou oční masku. Kdykoli, když potřebuju vyživit oční okolí, zmírnit otok nebo se někam chystám. Klidně si tuto koupím zase. Líbila se mi.
GARNIER Essentials odličovač očí
Horší odličovač očí jsem snad nikdy neměla. Měla jsem s ním svatou trpělivost, ale ještě je ho tam půlka a letí do koše 🙁 I když nemám ráda plýtvání, ale jinak to nejde. Vůbec neodličoval, všechno jsem měla rozmazané kolem očí, nešlo to vůbec dolů. Ani řasenka, oční stíny ani makeup… Už ho nechci ani vidět.
BALEA Beauty Collagen Retinol Serum
Kollagenové sérum od Balea z DM bylo v pohodě. Mělo konzistenci tekutého krému, tady jsem nepochopila tu pipetu, lepší by byla tuba. Byl bez vůně. Pleť je po něm hebká, rychle se vstřebá, neměla jsem po něm nikdy žádnou reakci. Na druhý den jsem vždy použila krém s SPF. Koupím si ho znovu.
Co vy? Máte rádi kollagenové séra? Vyhazujete někdy produkty, které stojí úplně za prd? Nebo se je snažíte úplně vypotřebovat?
Zkušenost: – sérum na dokončení úpravy vlasů – proti krepatění, chrání a vyživuje – nemám tento typ výrobků ráda – zatěžuje mi vlasy – je průhledný – má gelovou lepivou konzistenci – příjemnou vůni
Cena plného balení: na LF stojí 75ml balení 700,-
Koupila bych si znovu? Protože se mi tento výrobek na vlasy nelíbí, nekoupila bych si ho.
Zkušenost: – kurkumová pleťová maska – hydratuje, rozjasňuje a vyrovnává tón pleti – krémová maska, nechává se působit 20min – na pleti je příjemná, jemně voní – následně setřu navlhčeným ručníčkem – pleť je hladká, zářivá, jen ji musím hned namazat, moc hydratační není
Cena plného balení: na LF nemají, na oficiálním eshopu stojí 30ml balení 12 EUR
Koupila bych si znovu? Maska se mi líbila, klidně bych si ji koupila znovu. Třeba na ni někde natrefím.
Co vy? Jaká je vaše oblíbená pleťová maska? Používáte spreje do vlasů, když si fénujete vlasy?
Vánoce se kvapem blíží a čím nám Lookfantastic zpříjemní to čekání? Listopadovým beautyboxem 😉
FRANK BODY Caffeinated Scalp Scrub 125ml
Vůbec jsem nevěděla, že značka Frank Body má i vlasovku. Toto je peeling na vlasový skalp. Fyzická exfoliace s čerstvou kávou a rozmarýnem odstraňuje zbytky stylingu, mazu a odumřelé kožní buňky.
OUAI Leave in Condicioner 25ml
Bezoplachový kondicionér při tepelné úpravě, proti krepatění suchých konečků a na bezproblémové rozčesávání. Těchto produktů na tepelnou úpravu mám milion a stejně je moc nepoužívám, protože mi většinou, buď zatíží vlasy nebo zmastí. Uvidím, jestli toto bude jiné.
Miluju noční krémy. Prebiotický noční krém obsahuje Camu Camu a kakaové máslo. Pokožku vyživí, hydratuje, minimalizuje známky únavy a zanechává ji zářivou.
MOLTON BROWN Coastal Cypress & Sea Fennel 50ml
Značka Molton Brown má skvělé sprchové gely, bohužel drahé. Tento už jsem v boxu měla (článek zde), jen je škoda, že minule to byla 100ml miniatura (článek zde), teď jen 50ml 🙁 Krásná vodní vůně s cypřišem.
PETER THOMAS ROTH Instant Firmx Eye 5ml
Oční krém, který zpevňuje a vyhlazuje oční okolí, dočasně minimalizuje vrásky, jemné linky a otoky pod očima. Prej je nějaký hyper-super, tak uvidím 😀
CIATÉ Marbled Metals 2g
Glitterové oční stíny. Já mám v odstínu Moonshine. Je to fialková barva. Moc se na ni těším 🙂
Co vy? Už se těšíte na Vánoce? Jaký je váš oblíbený sprchový gel?
Další spotřebovaný odličovač. Těch spotřebovávám nejvíc 🙂 Tento dvoufázový od Cien z Lidlu byl průměrný. Sice lehce štípal v očích (nic hrozného), ale byl takový neurazí, nenadchne. Abych se pořádně odlíčila, musela jsem ho dát víc a někdy i několikrát. Další si nekoupím. Radši si připlatím za odličovač ze Sephory nebo tento (článek zde) z drogerky, který je skvělý 🙂
RADOX Feel Refreshed
Musím doporučit skvělý sprchový gel na léto. Vůně je lehce pánská, voní po eukalyptu a citrusech a v letních dnech úžasně osvěží. Stojí pár kaček, nevysušuje mi pokožku a určitě si ho na příští léto zase koupím.
NIVEA Hydrating Cleansing Oil
Odličovací olej od Nivea byl v pohodě. Taky stojí pár kaček a svoji funkci plní. Jak jsem používala? Dvoufázovým odličovačem jsem si první odlíčila oči, pak na suchou pleť rozetřela trochu tohoto oleje, namočila si ruce a vmasírovala olej do pleti. Olej s vodou vytvořil emulzi, kterou jsem pak setřela navlhčeným ručníčkem. Následně pleť umyla čistícím gelem. Makeup byl odlíčený, stalo se mi málokrát, že jsem na tamponku s tonikem měla zbytky makeupu (to se spíš stalo, když jsem spěchala a nedostatečně vmasírovala olej). Určitě si ho koupím zase, byl fajn 😉
Co vy? Odličujete se olejem? Máte oblíbený sprchový gel na léto?