Co se ukrývá v červené, podzimní, říjnové krabičce:
RITUALS of Sakura 50ml
Interiérový sprej ve vůni rýžového mléka a květu japonské třešně Sakury. Kdysi jsem z kolekce Sakura měla sprchovou pěnu. Nevoněla, na to že je to kytičková vůně, vůbec špatně. Zkoušela jsem stříknout a voní hezky. Já jsem spíš, co se týče interiérových vůní, na svíčky, ale zkusím.
WE ARE PARADOXX Moisture Conditioner 50ml
Hydratační kondicionér s arganovým olejem s vitamíny a minerály. Posiluje, dodává lesk a zdravý vzhled vlasů bez pocitů mastnoty. Je v hliníkové tubě. Zajímavá volba balení .-)
KORRES Night-Brightening Sleeping Facial 20ml
Noční krém Wild Rose se supervitamínem C. Vitamín C mám radši na ranní péči, ale na noc, proč ne 😉
ISOCLEAN Makeup Brush Cleaner
Čistič štětců by měl mít doma každý, kdo se štětci líčí. Nastříká se na štětec, utře do kapesníčku a po minutě ho můžete znovu použít na líčení.
LUVIA Highlighter
Rozjasňovač… já nemám vůbec ráda rozjasňovače, ale budiž. Tento je od značky LUVIA, kterou vůbec neznám. Je veganský a Crueltyfree. Tak snad se bude dát použít i jako oční stín.
MAGNITONE Wipeout Swipes 2ks
Tyto odličovací pratelné tamponky už jsem v beautyboxu měla (článek zde) a brzo na ně bude i recenze. Prozradím vám to – jsou super.
Co vy? Jak se vám líbí obsah tohoto beautyboxu? Používáte čistič na štětce?
Krém s SPF 50+++ jsem kupovala loni na eshopu Korejská krása (odkaz na článek), který mimochodem doporučuju, pokud máte rádi asijskou kosmetiku. Začala jsem ho používat loni na konci léta a teď jsem ho dopoužívala. Byl skvělý. Používala jsem pod něj jenom nějaké lehké sérum (hyaluronové nebo vitamín C), ale musela jsem chvilku počkat, abych ho mohla nanést na suchou pokožku. Pokud byla pokožka ještě vlhká, špatně se roztíral. Nebylo potřeba pod něj dávat žádný krém. Navíc v létě si dávám na obličej minimum, protože v tom vedru mám pak pocit, jakoby se mi pokožka dusila. Mám teď jiné SPF, ale klidně bych si ho na léto koupila znovu.
ALBERT Tampony odličovací
Teď jeden propadák. V odličovacích tamponcích nejsem stálá. Většinou je vezmu tam, kde zrovna nakupuju. Ale toto byla chyba. Jsou sice ze 100% bavlny, ale jsou na okraji „sešité“ a ten šev docela dost řeže. Takže na odličování očí tragédie. I na tonikum nic moc, vypoužívala jsem je na odlakování.
DR. JART+ Water Drop
Úplně nejvíc nejlepší krém na léto. Má krémovo gelovitou texturu, na pleti jakože studí, voní po citrusech, krásně se roztírá, prostě super. Je určený na suchou pokožku, ale i já se smíšenou jsem ho milovala. Používala jsem ho jak ráno, i když se zrovna s SPF od Farm Stay nekamarádil, tak i na noc. Na krém má dost velké balení 100ml. Určitě si ho koupím znovu.
Co vy? Jaký používáte na léto krém? Jaké jsou vaše oblíbené vatové tamponky?
Dáme si pro změnu jiný článek než jenom nákupy a beautybox a zkusím dát dohromady moji večerní rutinu. Před třemi lety jsem psala článek o odličování, mrkněte na něj.
Odlíčení
Začínám odlíčení očí. Používám pratelné tamponky, které až se mi nahromadí, vyperu s prádlem na 60st. Jak už jsem psala, zkouším najít dobrý odličovač očí. Teď aktuálně růžová Nivea. Je docela fajn, jen lehce štípe v očích, ale dá se to přežít.
Pak následuje stáhnutí makeupu z pleti. Tady nejsem úplně ustálená 😀 Buď navlhčím ručníček, nebo použiju odličovací olej Nivea, nebo zkouším micelárku od Poláar. Ani jednu variantu nepreferuju, tak podle nálady to střídám.
Čištění
Po odlíčení následuje čištění pleti. Dopotřebovávám černý čistící gel od Avonu nebo pěnový čistič Avon Blemish Clearing Bubble Cleanser.
Tonikum
Tady mám také dvě varianty – tonikum Garnier Botanical toner (taková klasika) nebo úžasná pleťová voda od Caudalie Beauty Elixir, který krásně voní až aromaterapeuticky a osvěží pleť.
Sérum
Po navlhčení pleti používám séra. The Ordinary Alpha Arbutin na pigmentové skvrny (nepoužívám ho každý den, většinou 1-2x týdně) nebo od Isana Glow serum s kyselinou hyaluronovou.
Noční krém nebo noční maska
A poslední krok v mé večerní rutině je krém – zkouším od SVR Hydraliane a oční SVR Palperbral. O nich více, až je víc prozkouším. Nebo použiju jenom hyaluronovou masku od Farm Stay. Je gelová, na léto příjemná, sice lehce lepí, ale rychle se to ztratí. Její nevýhoda je parfemace. Voní až příliš.
Co vy? Jaké jsou vaše kroky při večerní rutině? Máte nějaký tip na odličovače očí a makeupu?
Jelikož pořád hledám dobrý odličovač očního makeupu, zkusila jsem i tento od Lirene. Byl docela fajn, ale neurazí, nenadchne. Odličoval jak měl, oči neštípaly, ani okolí očí nebylo mastné ani vysušené. Možná bych si ho koupila znovu.
BENEFIT Precisely, My Brow Pencil
Tuto miniaturu slavné tužky na obočí jsem měla v sadě, kterou jsem si koupila v Sephoře (odkaz na článek). Měla jsem ji v odstínu č. 3. Odstín mi seděl, tužka je opravdu tenká a precizní. Obočí šlo vykreslit jedna báseň. Miniatura vydržela docela dlouho. Klidně bych si ji koupila v plném balení.
Odličovací balzám Banila Co Clean It Zero
Už druhý vypotřebovaný odličovací balzám od značky Banila. Kupovala jsem sadu miniatur na vyzkoušení (odkaz na článek) a o prvním vyzkoušeném mám článek zde. Mrkněte na článek, abych se tady nemusela opakovat, protože mám s tímto zeleným stejnou zkušenost. Má akorát má jinou vůni. Každopádně si ho koupím v plném balení.
Co Vy? Používáte odličovací balzám? Jaká je oblíbená tužka na obočí?
Po roce jsem nakoupila na eshopu Elnino. Děti chtěly sprchový gel od Ziaja s vůní coly. Youtuberka Barbora Š. mě nalákala na peptidové sérum, které omlazuje, hydratuje a vyhlazuje vrásky. Od stejné značky Q+A mám ještě peprmintový čistící gel. A hon na nejlepší odličovač očí pokračuje, zkusím Garnier Essentials Sensitive.
Dochází mi báze pod oční stíny. Tato od Rimmel Magnifeyes je super. Na zkoušku tónovací krém od Bourjois Healthy Mix Tinted Beautifier. A paletku od Revolution v odstínu Chilled With Cannabis jsem chtěla už dlouho, protože miluju zelené oční stíny a tato jich má spoustu 🙂
DM
Déemko miluju. Moje tipy z DM drogerie a ještě od nás z místní noname drogérky:
Donto Dent Nature kartáček na zuby – už jsem ho jednou měla a je super. Štětinky jsou jemné a je vyrobený z 98% obnovitelných surovin. Uzavíratelné sáčky – se hodí do každé domácnosti. Denkmit dezinfekce na prádlo – používám nejvíc na ručníky a ložní prádlo. Limitky od Balea pěna a gel na holení – to musí být 😀 Wilkinson jednorázové žiletky – sice pánské, ale jsou pro mě.
FA sprchové gely pro dceru. Gliss Aqua Revive – na normální až suché vlasy. Sice to není na můj typ vlasů, ale občas mi takové sedí. Essence Brow Styling Soap Set – když byl boom tohoto mýdla na obočí, tak jsem ho úspěšně obcházela, ale teď když jsem se rozhodla, že ho teda zkusím, nikde jsem ho nemohla sehnat. Až u nás v drogerce 😀 Rtěnka Essence Cool Collagen v krásné červené barvě.
WOOX
Od české značky Woox mám dvě bundy. Jsem s nima spokojená, tak jsem se mrkla, co ještě nabízí. Moc se mi líbí jejich trička a jak už je na fotkách vidět, už je nosím. Drží tvar i barvu, do sušičky je nedávám, doufám, že vydrží dlouho.
Já jsem sukňová, kalhoty v podstatě nenosím. Sukně byla jasná volba. Je z rifloviny s elastanem a boží. Boží jsou i šaty, ale ty já neumím nafotit a navíc, jsou v koši na prádlo 😀 Tak aspoň odkaz. Mají je v šesti barvách, tak asi přikoupím ještě jedny.
Co vy? Jaká je vaše oblíbená drogerie? Nosíte sukně?
Minulý měsíc jsem dopotřebovala od Manufaktury sprchový olej s vůní meruňka (odkaz na článek) a teď sprchový gel s jablkem a mandlí. Voněl krásně podzimně po jablíčkách. Mandle jsem moc necítila. Měl krvavě červenou barvu. Sprcháče z Manufaktury mám ráda. Nevysušují a krásně voní. Teď mám políčeno na jejich nejnovější kolekci Vinná kosmetika.
Odličovač očí Loreal Eye & Lip
Už si vůbec nepamatuju, kde jsem tento odličovač vzala… Byl to klasický dvoufázový. Odličoval, neštípal, okolí očí nebylo mastné. Neurazí, nenadchne… Klidně bych si ho znovu koupila, ale mám jiné favority 😉
RYOR Noční krém Mořské řasy
Českou značku Ryor mám ráda. Má pár skvělých výrobků, které si kupuju pravidelně (třeba roll-on Aknestop článek). Tento noční krém s mořskými řasami byl dobrý. Hydratoval, moje pleť ho měla ráda a nepřemašťovala se po něm. Nijak nevoněl, což je super. Je hutnější, takže na podzim/zimu ideál. Určitě si ho koupím znovu.
Co vy? Máte rádi produkty z Manufaktury? Jaký používáte noční krém?
Jak asi víte, miluju meruňky. Manufaktura ji měla jako letní kolekci už před pár lety a byla tak úspěšná, že z ní udělali stálou. Obsahuje kromě sprchového oleje a gelu, šampon a olej do vlasů, krém na ruce, toaletní vodu a další a další.
Tento sprchový olej jsem si kupovala spolu s vánočními dárky už předloni (článek zde) a nechávala jsem si ho na zimu, protože na léto nemám s olejema dobrou zkušenost. Olej je spíš tekutější, na pokožce se dobře roztírá, ale musí být mokrá. Na suché to nejde, špatně se roztírá. A nebo pak znovu namočit. Pokožka po něm byla vláčná, nevysušoval, nedráždil. Krásně voní po trpčejších meruňkách. Byla jsem s ním opravdu spokojená. Až budu zase objednávat Manufakturu, určitě si ho koupím znovu.
Odličovací balzám Banila Co Clean It Zero
Toto je jedna z miniatur odličovacích a čistící balzámů, které jsem si kupovala před rokem (článek zde). Růžový balzám je Originál, má 7ml a vydržel docela dlouho. Škoda, zapomněla jsem to počítat 😀 Balzám nebyl úplně tuhý, mezi prsty krásně tál. Na nalíčenou pleť jsem trochu nanesla na sucho, pořádně vetřela, pak přidala trochu teplé vody a setřela ručníčkem nebo vatovým tamponem. Následně jsem si obličej vyčistila čistícím gelem. Odlíčil krásně, pleť neštípala ani nepnula. Byla jsem opravdu spokojená. Plné balení 100ml stojí okolo 600,- ale i tak si ho pořídím, až vyzkouším zbylé tři a rozhodnu se, který se mi líbí nejvíc.
Odličovač očí Dermacol
Úplně nejvíc nejhorší odličovač na světě. Bože, kdo toto vymyslel? Nerada vyhazuju nevypotřebované věci, ale toto už musím. Zbyla tam asi ještě třetina. Nechápu, jak jsem mohla spotřebovat tolik. První jsem ho zkoušela na oči. Tragédie. Štípal, špatně odličoval, okolí očí bylo zapatlané od řasenky… Tak teda, že ho budu používat na stáhnutí makeupu, jako první krok double cleasingu. Taky štípal, špatně odličoval a byla jsem ráda, že hned po něm můžu použít čistící gel, abych tuto věc mohla z obličeje umýt. Ale už dost! Vyhazuju! Nikdy více!
Co vy? Zkoušeli jste Dermacol odličovače? Máte rádi sprchové oleje?
V poslední únorový den tu máme beautybox za únor 😀
Už se opravdu těším, až bude jaro a víc světla na fotky 😉
BEAUTY PRO Foot Therapy maska na nohy
S pomalu přicházejícím jarem je třeba dát naše nohy trochu dohromady, aby byly připravené na léto a na sandály 😉 Tato maska s kolagenem, bambuckým máslem a vitamínem E hydratuje a vyživuje chodidla. Obsahuje i mátu pro chladivé osvěžení. Ponožky mají odnímatelnou špičku, proto lze tato maska použít i při lakování nehtů. To asi nevyužiju, ale na masku se těším.
GLOV Water Only Makeup Removers 2ks
Miluju odličovací tamponky od Glov 🙂 Protože v únoru bylo valentýna, tak tématicky jsou ve tvaru srdce. Prostě krása 🙂
DR. BOTANICALS Lemon Superfood all-in-one Rescue Butter 50ml
Víceúčelové citronové máslo je na suchou pokožku. Obsahuje bambucké máslo, mandlový a kokosový olej a citronovou trávu. Nemám odvahu jej na obličej zkusit, ale na ruce a na tělo bude super.
BYBI Clarity Cleanse 20ml
Čistící gel s prebiotiky a kyselinou salicylovou, který čistí do hloubky, zabraňuje vzniku akné a nevysušuje. To zní moc dobře.
BALANCE ME Vitamin C Brightening Eye Serum 5ml
Rozjasňující sérum s vitamínem C minimalizuje otok, začervenání, jemné linky a tmavé kruhy.
PIXI Glow Tonic 15ml
Tento rozjasňující tonik jsem už měla. Článek s recenzí zde.
Co vy? Jaké odličovací tampony používáte nejraději – jednorázové nebo pratelné? Těšíte se na jaro?
Moje honba za dobrým odličovačem. Ten, co mám aktuálně otevřený v koupelně, je totální katastrofa. O něm vám napíšu, až ho spotřebuju. A doufám, že to bude brzo!
Vletěla jsem do Lidlu, kde jsem čapla jejich Cien, a do drogerie pro Niveu a Mixu. Snad bude aspoň jeden z nich lepší než ten, co mám. Jestli ne, tak se vrátím k odličovači ze Sephory (článek zde).
Doplnění punčocháčů
Tři zleva jsou z Lidlu. Tam kupuju punčocháče a legíny pravidelně. Jsem s nima hrozně spokojená, za málo peněz hodně muziky. Vpravo jsem z nouze musela koupit v místní prodejně s punčochama.
Objevila jsem eshop Fuski (odkaz na eshop), kde jsem objednala punčocháče značky Lady B. Na zkoušku jsem vzala dvě 50 DEN, 100 DEN a 200 DEN. Jelikož nosím celoročně sukně a šaty, punčocháče kupuju pořád.
DROGERIE V AKCI A SVÍČKY YANKEE CANDLE
Když jsem zjistila, že vůně Shea Butter bude příští rok končit a už nebude k dostání, zachvátila mě panika. Měla jsem ji několikrát ve vosku a vždycky jsem ji chtěla ve velké svíci. V eshopu Drogerie v akci (odkaz na eshop) ji měli za super cenu, tak jsem neváhala a koupila ji. Pro mě je to vůně čistoty, lehce aviváže a krému.
A jak už jsem předesílala ve článku o letošních zimních a vánočních novinkách (článek zde), pořídila jsem si i Merry Berry. Tak mám dva krásné vánoční dárky ode mě pro mě 😀
Co vy? Nosíte punčocháče? Jaký je váš oblíbený odličovač?
Po dlouhé době jsem byla nakupovat v prodejně DM drogerie. Většinou objednávám přes internet, ale teď jsem měla cestu, tak jsem se mrkla, co mají nového.
Masky Balea – četla jsem chválu, jak moc jsou super přípravky s vitamínem C. Bohužel Balea sérum s vitamínem C neměli, tak jsem vzala aspoň masku. Plátýnková maska s bílým čajem a hyaulorem. Balea zábal v ponožkách na odstranění zrohovatělé kůže. Podobnou už jsem měla, byla jsem spokojená, tak jsem si ji koupila znovu.
Dětské zubní kartáčky. Ovocné tyčinky Babylove a Dm Bio, šumivé vitamíny a silikovový obal na potraviny. Když třeba máte rozkrojený citron, tak na něj dáte tento obal a on nezplesniví ani neoschne.
AVON
Potřebovala jsem nějaké dárky, tak jsem si objednala něco z Avonu. Pro dceru k narozeninám sadu Frozen – sprchový gel, sprej na rozčesávání vlasů, šampon a voňavka.
Sada Planet Spa Mýdlo a mléko na ruce pro švagrovou, Far Away Rebel a Diva tělové mléko a voňavka do kabelky pro tchyni. Full Speed Gamer pro manžela a lak na nehty v odstínu Soft Emerald pro mě 😀 akorát podle katalogu jsem myslela, že bude víc zelený.
Sprchové gely Moon Milk Collection – Buttermilk & Cocoa, Coconut Milk & Raspberry a Oat Milk & Cornflower. A aby toho nebylo málo, další sprchový gel Spring Bloom.
ALIEXPRESS
Teď to bylo s tím nakupováním z Aliexpressu takové všelijaké, nikdo nevěděl, jak to bude. Jestli se budou balíčky clít u nás, kdy se bude platit DPH nebo jestli půjdou balíčky z evropských skladů… Já tomu moc nerozumím. Manžel řekl, že DPH by mělo být zahrnuto v ceně produktu, případně se objevit u objednávky a clo ještě neplatil. Tak jsem neváhala a dokud to tak je, objednala sem si:
Youtuberka Sharka (její youtube kanál zde) si hodně chválila houbičky na makeup od značky Imagic. Protože, jak jistě víte, houbiček není nikdy dost, jednu sadu jsem vzala na zkoušku. Na sucho na první „dotek“ jsou středně tuhé (měla jsem i tužší, třeba Essence). Uvidím, až je navlhčím. Modrá houbička je chlupatá na pudrové produkty. Je o hodně měkčí, taková umělá, tak jsem zvědavá. Ale musím si někde zjistit, jestli i tato se namáčí. Já baking nedělám, ale chci to zkusit na pudr na celý obličej.
Protože jsem si rozbila svůj hřebínek taky z Aliexpressu (článek zde), potřebovala jsem nový. Ten starý mi praskl v rukojeti. Ale byla to moje chyba, moc na hřebínek tlačím a hodně si vlasy tahám… já vím, nedělá se to. Beru si z toho ponaučení. Kartáčů tohoto typu je na Aliexpressu plno a je chválený. Plus malé gumičky na copánky 🙂
Této spací masce jsem neodolala. Moc je sice nepoužívám, ale je krásná, saténová a zelená 🙂 Na odličovací tamponky jsem hodně zvědavá. Pár starých už jsem vyhodila, tak jsem potřebovala nějaké doplnit.
Co vy? Nakupujete na Aliexpressu? Máte tip na dobré sérum s vitamínem C?